• Játékos

Díjak és minősítések Mosonmagyaróvárról


Május 12-13-án rendezték meg 28. alkalommal a Moson Megye Színjátszó Találkozót Mosonmagyaróváron. A fődíjat a helyi Bolyai Szín-Játék-Kör és a pápai Szó és Kép Színpad előadásai nyerték el.

XXVIII. MOSON MEGYE SZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ


FŐDÍJAK 1. Bolyai Szín-Játék-Kör Színjátszó Csoport (Mosonmagyaróvár) Doja, a cigánytündér (népmese), rendező: Lakner Gabriella 1. Szó és Kép Színpad (Pápa) Csukárdi Sándor: A székely asszony meg az ördög (mesekomédia), rendező: Csukárdi Sándor 2. Tekergők Színjátszó Csoport (Nyárasd, Szlovákia) Gyakorlati útmutató (életjáték), rendező: Magyar Gaál Lívia


SZAKMAI DÍJAK

1. Színészi díj: Németh Ármin („C” osztály, Mosonmagyaróvár, Újhelyi Imre Általános Iskola) A rátóti csikótojás (komédia) 2. Színészi díj: Katona Gábor (Egy Maszk Drámaműhely, Miskolc) Slawomír Mrozek: A nyílt tengeren (abszurd dráma) 3. Színészi díj: Varga Zaránd Ágoston (Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely, Szlovákia) Fazekas Mihály: Ludas Matyi (színpadi játék 4. Rendezői díj: Jarábik Gabriella (Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely, Szlovákia) Fazekas Mihály: Ludas Matyi (színpadi játék) 5. Rendezői díj: Kuklis Katalin (Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely, Szlovákia) Fazekas Mihály: Ludas Matyi (színpadi játék 6. Rendezői díj: Magyar Gaál Lívia (Tekergők Színjátszó Csoport, Nyárasd, Szlovákia)) Gyakorlati útmutató (életjáték) 7. Adaptációs díj: Piarista Diákszínpad (Mosonmagyaróvár) P. G. Wodehouse: Forduljon Psmithhez! (krimivígjáték) 8. Színpadi látványért díj: Galagonya Színjátszó Csoport (Magyarpolány) A csoport: Árnyoldal (dráma) 9. Dramaturgiáért díj: Szigetiek (Dunasziget) Játsszunk! (szerkesztett játék) 10. Kreativitásért díj: Kreaktív Színjátszó Csoport (Győr) Ez van! (átdolgozott népmese)


ORSZÁGOS MINŐSÍTÉSEK


Arany minősítésű produkció 1. Szó és Kép Színpad (Pápa) Csukárdi Sándor: A székely asszony meg az ördög (mesekomédia), rendező: Csukárdi Sándor


Ezüst minősítésű produkció: 1. Galagonya Színjátszó Csoport (Magyarpolány) A csoport: Árnyoldal (dráma), rendező: Benkó Zsófia Anna 2. Egy Maszk Drámaműhely (Miskolc) Slawomír Mrozek: A nyílt tengeren (abszurd dráma), rendező: Harsányi Attila


Bronz minősítésű produkció: 1. HÁT Csoport (Budapest) Felnőtt mese (színdarab), rendezők: Danka Márta Mária, Kocsis Nándor


Minősített produkció: 1. Károlyházi Kabaré Társulat (Károlyháza) Sakk-matt, avagy az amerikai nagybácsi (kabaré), rendező: Ruzsa Lajos 2. Ars Historica (Sopron) Osváth-Krammerhofer: Aranyba foglalva (dráma), rendező: Osváth Ádám 3. Ergo Sum Jelnyelvi Színház (Budapest) Szólj hozzá! (mese), rendező: Kámán Orsolya


A Mosonmagyaróvári Városi TV riportja a fesztiválról:

Programajánló

LEGFRISSEBB CIKKEINK
ROVATOK

Játékos folyóirat

Folyamatosan archiváljuk a Játékos régi lapszámait, olvass bele, mi volt a téma 20 évvel ezelőtt!

Október 27. 19.30, Szegedi Pinceszínház

Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ) - Závada Péter: Reflex

Október 28. 19.30, Óvóhely

Reménytelen Konvoj: Orgia

November 6-7. Artus Stúdió

Magyar Művek Szemléje 2020

November 9. 19.30, Óvóhely

Trainingspot: Helyettem élsz

© 2015 Magyar Szín-Játékos Szövetség

  • Facebook B&W