• Játékos

Minősítések (2015-18)

A Magyar Szín-Játékos Szövetség által minősített előadások


2018.


ARANY


  • Szó és Kép Színpad (Pápa) - Csukárdi Sándor: A székely asszony meg az ördög (r: Csukárdi Sándor), Moson Megye Színjátszó Találkozó, Mosonmagyaróvár

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk): Szentivánéji álom (r: Nagy Péter István), Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Móka Színjátszó Kör (Érmihályfalva) - Molnár Ferenc: Az ördög (r: Szabó János), Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Súgólyuk Színház (Komló) - M.Frayn: Még egyszer hátulról (r: Fajcsi Ferenc), Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Van Gogh Füle Alternatív Színházi Műhely - Stílusgyakorlatok (r: Pálóczi Zoltán), Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Páholy Ifjúsági Színház - Júlia - Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Blaha Színkör (Heves) - Othello Gyulaházán (r: E. Turcsányi Katalin), XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Fortuna együttes (Jászfényszaru) - Marth P. Ildikó: (Amerre a nap lejár) Mit remélsz? (r: Kovács Tímea), XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Szó és Kép Színpad (Homokbödöge) - Csukárdi Sándor: A három kívánság (r: Csukárdi Sándor), XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Veritas Színpad (Adács) - Vitéz Miklós-Vadnai László-Márkus Alfréd: Meseautó (r: Szekeres János), XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

EZÜST


  • NNÁ / KIMI 12.b (Budapest) - Füst Milán: Boldogtalanok (r: Zuti Krisztián), Magyar Művek Szemléje

  • Kolozsvári hepaj Társulat (VMG, Budapest) - Regős Simon: Zile nebune in Cluj, avagy a kolozsvári őrült napok (r: Regős Simon), Magyar Művek Szemléje

  • KB35 Inárcs: P - avagy jelenetek egy vándorszínész életéből (r: Boda Tibor és Kovács Zoltán), Magyar Művek Szemléje

  • LESzSz Társulat (Lendva) - Rideg Sándor: Indul a Bakterház (r: Pénzes Csaba), Magyar Művek Szemléje

  • Galagonya Színjátszó Csoport (Magyarpolány) - A csoport: Árnyoldal (r: Benkó Zsófia Anna), Moson Megye Színjátszó Találkozó, Mosonmagyaróvár

  • Egy Maszk Drámaműhely (Miskolc) - Slawomír Mrozek: A nyílt tengeren (r: Harsányi Attila), Moson Megye Színjátszó Találkozó, Mosonmagyaróvár

  • Körmendi Kastélyszínház - A. Barocco: Novecento, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • AHA színpad: Sokan voltunk (r: Füsti Molnár Sándor) Vasvári Fesztivál

  • S.K. Társulat: Egy örült naplója - Vasvári Fesztivál

  • Féling Színház: Disznójáték - - Vasvári Fesztivál

  • Kulissza Alkotóműhely: A zöld macska - Vasvári Fesztivál

  • Felhőjárók Mozdulatszínház: Kötődések - Vasvári Fesztivál

  • Dilemma Drámaszínpad - Az Ibolya (r: Széll Márk), Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Tinikomédiások - Ki a felelős? - Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Sok-Szín-Pad Társulat (Bük) - Kéri Ferenc: Helén, s a tehén, avagy gyalog, mint Balogh (r: Nika Róbert), XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Alig Színpad (Veszprém) - Tabarin: Veszedelmes levelek (r: Makai Márton), XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Szivárvány Színház (Csenger) - Baranyi Ferenc: A lónak vélt menyasszony (r: Nagy Imréné), XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Berényi Színjátékos Társaság (Jászberény) - Slawomir Mrozek: Károly (r: Kormos László), XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Jászsági Hagyományőrző Egylet (Jászberény) - Bathó Edit: Asszonyok (r: Bathó Edit, XXII. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács


BRONZ


  • Blaha Színkör (Heves) - Othello Gyulaházán (r: E. Turcsányi Katalin), Magyar Művek Szemléje

  • TEDI (Székesfehérvár) - Arany kétszer (r: Somos Ákos), Magyar Művek Szemléje

  • Féling Színház (Békéscsaba): PRAH (r: Steinwender József), Magyar Művek Szemléje

  • Projekt (VMG, Budapest) - A szerencsétlen (r: Takács Olivér), Magyar Művek Szemléje

  • HÁT Csoport (Budapest) - Felnőtt mese (r: Danka Márta Mária, Kocsis Nándor), Moson Megye Színjátszó Találkozó, Mosonmagyaróvár

  • SK Társulat (Pápa): Egy őrült naplója, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Szabad Színház: Római karnevál, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Bőcsi Színjátszó Társulat - Paris almája - Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Prospero Színkör: Idegenek - Vasvári Fesztivál

  • Féling Színház: Egyéjszakás kaland - Vasvári Fesztivál

  • Hold Színház: Leánykérés - Vasvári Fesztivál


MINŐSÍTETT


  • Honvéd Kaszinó: Bauer Szonett - Vasvári Fesztivál

  • Galiba Társulat: Ludas Matyi - Vasvári Fesztivál

  • Károlyházi Kabaré Társulat (Károlyháza) - Sakk-matt, avagy az amerikai nagybácsi (r: Ruzsa Lajos), Moson Megye Színjátszó Találkozó, Mosonmagyaróvár

  • Ars Historica (Sopron) - Osváth-Krammerhofer: Aranyba foglalva (r: Osváth Ádám), Moson Megye Színjátszó Találkozó, Mosonmagyaróvár

  • Ergo Sum Jelnyelvi Színház (Budapest) - Szólj hozzá! (r: Kámán Orsolya), Moson Megye Színjátszó Találkozó, Mosonmagyaróvár


Az előadásokat minősítették:

Kiss László Tóth Zsuzsanna Jancsó Sarolta Szűcs Katalin Ágnes Felhőfi-Kiss László Kovács D. Dániel Nádasi Erika Buzogány Béla Hüvösvölgyi Ildikó Németh Ákos Pataki András Regős János Herczeg Tamás Komor András Nagy Péter István Pápai László Turbuly Lilla


2017.


ARANY


  • Vörösmarty Mihály Gimnázium 11d. - Csonka, Magyar Művek Szemléje

  • Soltis Lajos Színház - Hantocska, Magyar Művek Szemléje

  • Szegedi Egyetemi Színház - Pintér Béla: A démon gyermekei, Magyar Művek Szemléje

  • Rév Színházi és Nevelési Társulat - Molnár Ferenc: Liliom, Magyar Művek Szemléje

  • Súgólyuk Egyesület: Furcsa pár, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Soltis Lajos Színház: Vaknyugat, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Körmendi Kastély Színház: Az öldöklés istene, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Deszka Színház: Csend, élet, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Proscenion Drámaszínpad: Megáll az idő, Vasvári Fesztivál

  • Formanek Csaba, Pusztai Luca: Senki se mer egyedül élni, Vasvári Fesztivál

  • Katona-Kamra: + Szerel, Vasvári Fesztivál

  • Jákfalvi Színjátszók: Arany-dalok, Vasvári Fesztivál

  • Egy&Más Vándorszínház: A Padlás, Vasvári Fesztivál


EZÜST


  • Novus Ortus Diákszínpad (Dunaszerdahely, Szlovákia) - Frank Wedekind: A tavasz ébredése (rendező: Takács Tímea), Moson Megye Színjátszó Találkozó

  • Heine-Barabás duó - Csodaváró, Magyar Művek Szemléje

  • Eck-MÜSZI Kiscica Csoport - Szürke tündér, Magyar Művek Szemléje

  • SK Társulat: Jövőre veled, ugyanitt!, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Szabad Színház: Fél élet, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Prospero Színkör: Cselédek, Vasvári Fesztivál, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Mozaik Társulat: Ülni, állni, ölni, halni, Vasvári Fesztivál, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Rába(p)ART Társulat (Ikervár) - Jack London: Osztozkodás (r: Pásti József), XXI. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács


BRONZ


  • OFF-Színkör (Pécs) - Max Frisch: És a holtak újra énekelnek (r: Engel Mária), Moson Megye Színjátszó Találkozó

  • Deszkaszínház: ÁMEN, Magyar Művek Szemléje

  • Alföld Színpad: Instant, Magyar Művek Szemléje

  • Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszó csoportja: Tanár úr, de miért?, Komlói Amatőr Színházi Találkozó

  • Pódium Színjátszó Társulat: Rejtő Koktél, Vasvári Fesztivál

  • Fecske Színkör: A világ végén már szép és jó, Vasvári Fesztivál

  • Szó és Kép Színpad: A két gyakás, Vasvári Fesztivál

  • Új Színpad Vid-Ámító Társulat: Rézrúd és Beteg a disznó, Vasvári Fesztivál

  • Alig Színpad (Veszprém) - Hogyor József-Németh József: A furfangos betyár (r: Németh József), XXI. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Fortuna Együttes (Jászfényszaru) - Rejtő Jenő: A rézrúd (r: Bordásné Kovács Katalion, Kovács Tünde), XXI. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Szivárvány Színház (Csenger) - Hans Sachs: Gazduram kotlik (r: Nagy Imréné), XXI. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Jászsági Hagyományőrző Egylet - A jász kamukéró (r: Hortiné Bathó Edit), XXI. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • NÁNAI Színjátszócsoport - Sverák- Smoljak: A látnok (r: Lengyelfalusy Juhász Mária), XXI. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács


MINŐSÍTETT


  • Berényi Színjátékos Társaság (Jászberény) - Moliere: Dandin György avagy a megcsúfolt férj (r: Pocsin György, Pócz István), XXI. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács

  • Gyöngyösi Játékszín - Móricz Zsigmond: Dinnyék (r: Gy. Petheő Csilla), XXI. Országos Falusi Színjátszó Találkozó, Adács


Az előadásokat minősítették:

Kiss László Pápai László Szűcs Katalin Ágnes Hodászi Ádám Tárnoki Márk Kubik Anna Németh Ákos Jancsó Sarolta Pataki András Regős János Katona Imre Turbuly Lilla Szarvas József


2016.


ARANY


  • KB35 Inárcs - Suha (r: Malik Gábor), ISZN, Balassagyarmat

  • Kvazár eseményTér (Budapest): Factura Lamiaceae, avagy... (r: Formanek Csaba), ISZN, Balassagyarmat

  • RÉV Színházi és Nevelési Társulat (Győr) - Irina (r: Korányi Bálint), ISZN, Balassagyarmat

  • Katona Kamra (Kecskemét) - August Strindberg: Az erősebb (r: Sárosi Gábor), Moson Megye Színjátszó Találkozó

  • Kitörés Színpad (Hejőbába, Pszichiátriai Otthon) - Schwajda György: Himnusz (r: Farkas Bálint, Varga Gábor, Varga Rolandné és Kovács Varga Éva), Magyar Művek Szemléje

  • Nánai Színjátszó Csoport - Karinthy Frigyes: A teknősbéka (r: Lengyelfalusy Juhász Mária), Magyar Művek Szemléje

  • József Attila Színjátszó Társulat - Regős János: Piroska, Magyar Művek Szemléje

  • Formanek Csaba - Weiner Sennyey Tibor: Diogenész, Vasvári Fesztivál

  • 11C-„Komlóra” Csoport - LOCKED, Vasvári Fesztivál

  • Egy és Más Vándorszínház - Christopher Durang: Több, mint terápia, avagy te jól vagy, és én?, Vasvári Fesztivál

  • ROZÉ Társulat (Debrecen) - HA(R)LE KI?N (r: Budaházi Réka és Bessenyei Zoltán), Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros


EZÜST


  • HANDS UP NAURU - Übü

  • Tinnyei Amatőr Társulat - Molnár Ferenc: Liliom, ISZN, Balassagyarmat

  • KafkaBeat Kocsmaszínház - Daru én vagyok, ISZN, Balassagyarmat

  • Operett Amatőr Színjátszó Egyesület (Tamási) - Kálmán Imre: Csárdáskirálynő (r: Demeter György)

  • OFF-Színkör (Pécs) - EZ-OPUS (r: Engel Mária), Moson Megye Színjátszó Találkozó

  • Létra Társulat - Boldizsár Péter: Félálmaink, Magyar Művek Szemléje

  • Kátai Kvártett - Kakas a köszörűkövön, Magyar Művek Szemléje

  • Kerka Barka Színjátszókör - Török Rezső: Végeladás, Vasvári Fesztivál

  • Csendbontó Társulat - Sinkó Adrienn: A jóisten szabadságra ment, Vasvári Fesztivál

  • Szó és Kép Színpad - Csukárdi Sándor: A székely asszony, meg az ördög, Vasvári Fesztivál

  • „Üss a hasadra!” Színpad - Szonáta, Vasvári Fesztivál

  • Vasvári Játékszín - Hans Sachs: Férj a gyóntatószékben, Vasvári Fesztivál

  • Farkas Sándor Egylet (Csepreg) - Petőfi Sándor: A helység kalapácsa, Vasvári Fesztivál

  • Sodrás Amatőr Színtársulat (Tiszaújváros) - Mágnás Miska (r: Jezsó Éva), Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Tinikomédiások (Szilágykraszna): Tűvétevők (r: Ozsváth Ilona), Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • DeszkaSzínház: Csend, élet, XIII. Arany Deszka, Ajka


BRONZ


  • Wataridori Színkör: Az erdei kalamajka, ISZN, Balassagyarmat

  • NewGO-K Diákszínjátszó Csoport (Győr) - T.A.B.U. (r: Horváth Márk), Moson Megye Színjátszó Találkozó

  • Proscenion Drámaszínpad - Minden egér szereti a sajtot, Magyar Művek Szemléje

  • Meglepetés Társulat - Baranyi Ferenc: Lónak vélt menyasszony, Vasvári Fesztivál

  • Szín-Tézis Színjátszó Csoport (Nyíregyháza) - A macska (r: Császári Viktória), Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Van Gogh Füle Alternatív Színházi Műhely (Debrecen, DESZínház) - Csönd (r: Pálóczi Zoltán), Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Komiszak (Miskolc) - Lila (r: Izsó Angelika), Manézs Színházi Szemle, Tiszaújváros

  • Figurák Színjátszó Társulat: Se veled, se nélküled, XIII. Arany Deszka, Ajka

  • Atom Panni Társulat: O.Z. meg a Szingli, a Kurva, az Anya, és a Szent, XIII. Arany Deszka, Ajka

  • Soltis Lajos Színház: A dohányzás ártalmasságáról, XIII. Arany Deszka, Ajka


Minősített produkció:


  • Károlyházi Kabaré Társulat (Károlyháza) - Az apróhirdetés (r: Ruzsa Lajos)

  • Proscenion Drámaszínpad (Budapest) - Minden egér szereti a sajtot (r: Stampfel Krisztina és Váradi Vivien)


Az előadásokat minősítették:

Ascher Tamás Regős János Tóth Zsuzsanna Kiss László Pápai László Szűcs Katalin Ágnes Kovács Krisztina Formanek Csaba Katona Imre Szász Zsolt Lázár Péter Turbuly Lilla Kom