• Játékos

Minősítések (2005-11)


Minősítések 2010-2011

ARANY


  • Ász Színjátszó Csoport - Alkotni születtünk! (r: Gáspár András), Minősítette Kárpáti Péter, Jászay Tamás és Nagy András László a Belgák Fesztiválján 2010. október 3-án

  • Mozaik Színkör (Gyöngyös) - Szép Ernő: Május (r: Válik István), Minősítette Kárpáti Péter, Jászay Tamás és Nagy András László a Belgák Fesztiválján 2010. október 3-án

  • Prospero Színkör - Teleszterion Színházi Műhely (Székesfehérvár) - Faust – Unborn Visions (r: Komáromi Sándor), Minősítette Kárpáti Péter, Jászay Tamás és Nagy András László a Belgák Fesztiválján 2010. október 3-án

  • Trainingspot Társulat (Budapest) - Pap Gábor (G-Marquez nyomán): A világ legnagyobb szállodája (r: Pap Gábor és Víg Ágnes), Minősítette Kárpáti Péter, Jászay Tamás és Nagy András László a Belgák Fesztiválján 2010. október 4-én

  • Q/ Csoport (Budapest) - Tom Stoppard: Rosencrantz és Guildenstern halott (r: Nagy L. Tamás), Minősítette Kárpáti Péter és Jászay Tamás a Belgák Fesztiválján, 2010. október 5-én

  • Felhőjárók Drámacsoport Mozdulatszínház (Százhalombatta) - Etűdök (r: Szélpál Stefi és Rédli Éva), Minősítette Kárpáti Péter, Jászay Tamás és Nagy András László a Belgák Fesztiválján, 2010. október 5-én

  • Nagy-Molnár Eszter (Siklós) - Valahol mélyen Verszínház Kiss Judit Ágnes verseiből (r: Kiss László), Minősítette: Szűcs Katalin Ágnes és Wiegmann Alfréd 2010. október 15-én, Pécsen, a Kaleidoszkóp Versfesztiválon

  • Rába(p)ART Társulat (Ikervár) - Slawomir Mrozek: Szerenád (r: Pásti József), Minősítette: Tóth Zsuzsanna, Kiss László, Nagy András László, Regős János és Solténszky Tibor 2010. november 30-án Adácson, a Falusi Színjátszók XIV. Fesztiválján

  • KB35 Inárcs - Reális esély (r: Kovács Zoltán), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten

  • Simor Ágnes és Társulatának (Budapest) - Holdasszony, Napember (r: Simor Ágnes), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten

  • Plafon Csoport (Budapest) - Plafon kabaré – Karinthy Frigyes, Heltai Jenő, stb. műveiből (r: a Csoport), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten

  • Trainingspot/Kontrio (Budapest-Révkomárom) - Parlando (r: Víg Ágnes), Minősítette Tóth Zsuzsanna, Szűcs Katalin Ágnes és Sándor L. István az V. Soltis Lajos Fesztiválon 2011. január 30-án, Celldömölkön

  • És?! Színház (Örsújfalu, Szlovákia) - Arany János: A bajusz (r: Szabó Csilla), Minősítette Tóth Zsuzsanna, Szűcs Katalin Ágnes és Sándor L. István az V. Soltis Lajos Fesztiválon 2011. január 30-án, Celldömölkön

  • És?! Színház (Örsújfalu, Szlovákia) - Petőfi Sándor: A helység kalapácsa (r: Szabó Csilla), Minősítette Tóth Zsuzsanna, Szűcs Katalin Ágnes és Sándor L. István az V. Soltis Lajos Fesztiválon 2011. január 30-án, Celldömölkön

  • Teleszterion Színházi Műhely (Balatonalmádi)- Kurt Vonnegut: Az ötös számú vágóhíd (r: Komáromi Sándor), Minősítette Tóth Zsuzsanna, Szűcs Katalin Ágnes és Sándor L. István az V. Soltis Lajos Fesztiválon 2011. január 30-án, Celldömölkön

  • Hegyhát Színpad (Budapest) - Cziczó Attila: Szerezzük vissza Attilát! (r: Cziczó Attila), Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Kastélyszínház Társulat (Körmend) - Yasmina Reza: Művészet (r: Szegezdi Róbert), Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Albert Camus: Az igazak (r: Katona Imre), Minősítette: Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Szivárvány Színpad (Budapest) - Michael Frain: Elölhátulkintbentösszevissza (r: Almássy Bettina), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • KB35 Inárcs - Morris Panich: Történet a hetediken (r: Szivák-Tóth Viktor), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Teleszterion Színházi Műhely (Veszprém) - J. D. Salinger-Komáromi Sándor: Zabhegyező (r: Komáromi Sándor), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Orfeusz Társulat (Tatabánya) - L. Caragiale: Viharos éjszaka (r: László Tibor), Minősítette: Kiss László és Lengyel Pál 2011. május 14-én Tatabányán

  • Théba Társulat - Federico Garcia Lorca: Hamis dilemma (r: Jancsó Sarolta), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011 június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján

  • Prospero Színkör (Székesfehérvár) Egy lemúr vallomásai (r: Czinki Ferenc), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján

  • Vörösmarty Mihály Gimnázium 12. d - Fejlődéstan (r: Mezei Gábor), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján

  • Laboratorium Animae - Játsszunk Oidipuszt!!!, avagy Oidipusz király (r: Sardar Tagirovsky), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján)

EZÜST


  • Ferrum Színházi Társulás (Szombathely) - Iva Klestilova: 3nővér2009.cz (r: Török Gábor), Minősítette Kárpáti Péter, Jászay Tamás és Nagy András László a Belgák Fesztiválján 2010. október 3-án

  • Escargo Hajója (Pécs) - Tasnádi István: Magyar zombi (r: Tóth Zoltán), Minősítette: Szűcs Katalin Ágnes és Wiegmann Alfréd 2010 október 15-én Pécsen, a Kaleidoszkóp Versfesztiválon

  • Gyöngyösi Játékszín - Gyárfás Miklós: Tanulmány a nőkről (r: Jankovics Jenő), Minősítette: Tóth Zsuzsanna, Kiss László, Nagy András László, Regős János és Solténszky Tibor 2010. november 30-án Adácson, a Falusi Színjátszók XIV. Fesztiválján

  • Tinikomédiások (Szilágykraszna, Románia) - Arany János nyomán Belinszki József: Pázmán lovag (r: Ozsváth Ilona), Minősítette: Tóth Zsuzsanna, Kiss László, Nagy András László, Regős János és Solténszky Tibor 2010. november 30-án Adácson, a Falusi Színjátszók XIV. Fesztiválján

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Fehérlófia – bábos mesejáték (r: Somogyi István), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten)

  • Mezőkövesdi Színészeti Egyesület és MOZAIK Színkör (Gyöngyös) - Moliere: Tartuffe – komédia Parti Nagy Lajos átdolgozásában (r: Válik István), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten

  • Fészek Színház (Bugyi) - Cziczó Attila: Műköröm (rendezte: Cziczó Attila), Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Mandragóra Társulat (Budapest) - John Wainwright: Kétségbe vonva (r: Erdős Emese), Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Forrás Művészeti Stúdió Dagart Csoport (Mohács) - Világ-cirkusz (r: Antoni Andrea), Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • AHA Színpad (Budapest) - James Joyce: Ellenfelek (r: Füsti Molnár Sándor), Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Galagonya Színjátszó Csoport (Magyarpolány) - Lépcsőház – improvizációs játék (r: Molnár Anikó), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Szó és Kép Színpad (Pápakovácsi) - Moliere: Nők iskolája (r: Csukárdi Sándor), Felülminősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Vásári Komédiák (r: B. Péter Pál és Nagy Gábor), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Prospero Színkör (Székesfehérvár) - Sophokles: Oidipusz király, r: Micskó Zoltán, Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Kons(z)erv Színház (Budapest) - Fekvőnyolcas (r: Kiss Judit Ágnes), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • K. B. Csoport (Győr) - Pszt! (r: Fekete Anikó), Minősítette: Kiss László és Pápai László 2011. május 15-én Mosonmagyaróváron

  • Szó és Kép Színpad (Pápakovácsi) - A lajstrom (vásári komédia) (r: Csukárdi Sándor), Minősítette: Kiss László és Pápai László 2011. május 15-én Mosonmagyaróváron

  • Csomópont Társulat (Inárcs) - Láz (Jean-Marie Gustave Le Clézio elbeszélései alapján) (r: Kovács Zoltán), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján

  • Lovászi Faluszínház - Török Rezső: Viaszkvirág (r: Dr. Szöllősi Judit), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján

  • Mozaiktükör Csoport - Nincs jövő, Liz!(Pozsgai Zsolt színműve nyomán) (r: Sárosi Emőke) Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján

  • Mozaik Színkör (Gyöngyös) - Örkény István: Az utolsó vonat (r: Válik István) , Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján

BRONZ


  • MASZK (Mezőkövesdi Amatőr Színjátszó Közösség) - Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (r: Budai Károly), Minősítette Kárpáti Péter és Nagy András László a Belgák Fesztiválján 2010. október 3-án

  • Kálmán Imre Műhely (Siófok) - Simon Emőke: Álomügyi szakalkalmazottak (r: Simon Emőke és Karancz Katalin), Minősítette Kárpáti Péter és Nagy András László a Belgák Fesztiválján 2010. október 3-án

  • Korhinta Társulat - Mikszáth Kálmán - László Tibor: A zöld légy és a sárga mókus (r: Illésné Vincze Éva), Minősítette Kárpáti Péter és Nagy András László a Belgák Fesztiválján 2010. október 3-án

  • Holdvilág Kamaraszínház - Fekete rúzs és ... Versszínház Faludy György verseiből (r: Kókai János), Minősítette: Szűcs Katalin Ágnes és Wiegmann Alfréd 2010. október 15-én Pécsen, a Kaleidoszkóp Versfesztiválon

  • Nánai Színjátszócsoport (Szlovákia) - Zdenek Sverak-Ladislav Smoljak: Beugrás (r: Juhász Mária), Minősítette: Tóth Zsuzsanna, Kiss László, Nagy András László, Regős János és Solténszky Tibor 2010. november 30-án Adácson, a Falusi Színjátszók XIV. Fesztiválján

  • Sok-Szín-Pad Társulat (Bük) - R.E. Mitchel (alapján): A félkoronás frigy (r: Major Ágota), Minősítette: Tóth Zsuzsanna, Kiss László, Nagy András László, Regős János és Solténszky Tibor 2010. november 30-án Adácson, a Falusi Színjátszók XIV. Fesztiválján

  • Amatőr Komédiás Társulat (Hajmáskér) - Móricz Zsigmond: A dinnyék (r: Rafai Attila), Minősítette: Tóth Zsuzsanna, Kiss László, Nagy András László, Regős János és Solténszky Tibor 2010. november 30-án Adácson, a Falusi Színjátszók XIV. Fesztiválján

  • Alig Színpad (Veszprém) - Móricz Zsigmond: Dufla pofon (r: Dobosi Ádám), Minősítette: Tóth Zsuzsanna, Kiss László, Nagy András László, Regős János és Solténszky Tibor 2010. november 30-án Adácson, a Falusi Színjátszók XIV. Fesztiválján

  • MASZK (Mezőkövesd) - Kocsis István: Tárlat az utcán (r: Buday Károly), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten)

  • Batyu Színház (Budapest) - Albert Péter: A szegény ember gazdagsága (r: Albert Péter), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten

  • Kispesti Kisszínház (Budapest) - Pozsgai Zsolt: Faroktól fölfelé (r: Cserkó Zsolt), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten

  • Orpheusz Társulat (Csóka, Szerbia) - Lénárd Róbert: 243 (r: Szabó László), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Regős János a X. Magyar Művek Szemléjén 2011. január 23-án Budapesten

  • „Üss a hasadra!” Színpad (Vasvár) - Horváth Péter: Rend-szer (r: Rajner Ágota), Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Vasvári Színi Egylet - Ramon del Valle-Inclan: Vérkötelék (r: Gergye Rezső), Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Verkli Csoport (Budakeszi) - Akasztottak, Minősítette: Katona Imre, Pataki András és Szűcs Katalin Ágnes a X. Vasvári Színjátszó Találkozón 2011. április 30-án

  • Rákospalotai Leányjavító Intézet DAC(s) csoportja - Csongor és Tünde – terápiás műhelybemutató (r: Mózes Sándor és Bognár Éva), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Sok-Szín-Pad (Bük) - Goldoni: A legyező (r: Major Ágota), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Tűzgolyók (Győr) - William Shakespeare Szentivánéji álom alapján (r: Tárnoki Márk), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Alig Színpad (Veszprém) - Jókai Mór: A bolondok grófja (r: Németh József), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • MégIs Társulat (Győr) - Hármas út – a Csongor és Tünde nyomán (r: Fekete Anikó), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Figurák Színjátszó Társulat - Tom Stoppard: Az igazi Bulldog hadnagy (r: Marty Zsolt), Minősítette: Pataki András és Perényi Balázs Ajkán, a VIII. Aranydeszka Fesztiválon, 2011. május 7-én

  • Kaméleon Színpad (Nagybajcs) - Kesey-Károly: Kakukkfészek (r: Bank Zsuzsanna), Minősítette: Kiss László és Pápai László 2011. május 15-én Mosonmagyaróváron

  • Színtiprók Színpad (Győr) - Hát kibírod! (r: Frankó Kata), Minősítette: Kiss László és Pápai László 2011. május 15-én Mosonmagyaróváron

  • Arrabona Diákszínpad (Győr) - Sibylle Berg: Helge élete és félelmei (r: Balla Richárd), Minősítette: Kiss László és Pápai László 2011. május 15-én Mosonmagyaróváron

  • Vécsey Kamarateátrum (Aszód) - Szeszélyes nyár (Vladislav Vancura azonos című kisregénye nyomán) (r: Barabás Tamás), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján)

  • MÜSZI-A-TEAM (Pécs) - Háy János: Ádám és Éva a városból jönnek (r: Tóth L. Hajni), Minősítette: Tóth Zsuzsanna és Jászay Tamás 2011. június 21-én Budapesten, a Belgák Fesztiválján

MINŐSÍTETT ELŐADÁSOK


  • Pogácsa az Arénában Stúdió (Holdvilág Kamaraszínház) - Garcia Lorca: Bernarda háza (r: Koltai Judit)

  • GYUTACS (Gyöngyöstarján) Piroska és a Farkas falka

  • Csonka Színkör (Soltszentimre) - Menyasszonyt a nagybácsinak (r: Kéri Ferenc)

  • ZAP Színpad (Debrecen) - Áfra János: Ultravaló (r: Pálóczi Zoltán)

  • Balatonalmádi Gimnázium Színjátszó Csoportja - Rengeteg (r: Kovács Gábor)

  • F-Actor Csoport (Győr) - Elképzelt beteg (r: Frankó Kata)

  • Boldog Özséb Színtársulat (Budapest) - Hagymási Imre: Garabontzás László (r: Godena Albert, Kucséber Ervin)

  • VISZTA (Vidám Iparisták Színjátszó Társulata, Révkomárom) - A Lúdas Matyi Projekt (r: Kiss Péntek József)

14 szakember 81 előadást minősített.

26 arany, 21 ezüst, 26 bronz minősítés született, 8 előadás minősített lett.


Minősítők voltak: Kiss László Nagy András László Solténszky Tibor Tóth Zsuzsanna, Lengyel Pál Pataki András, Perényi Balázs Katona Imre Jászay Tamás Regős János Wiegmann Alfréd Pápai László Kárpáti Péter Sándor L. István


MINŐSÍTÉSEK 2009-2010

ARANY


  • Radikális Szabadidő Színház (Budapest) - Gyros töredékek 2.0 (r: Hodászi Ádám), Minősítette: Kiss László, Nagy András László és Solténszky Tibor 2009. december 2-án, a Tűzraktérben, Budapesten

  • Kör-Telikör (Győr) - Moliere-Parti Nagy Lajos: Pernelle család (r: Szalay-Székely Anna és Varjú Nándor), (Felül)minősítette Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna, Lengyel Pál és Nagy András László a 31. ISzN-en Balassagyarmaton, 2010. január 31-én

  • Soltis Lajos Szsínház (Celldömölk) - Jozef és Karel Capek: A végzetes szerelem játéka (r: Katona Imre), Minősítette Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna, Lengyel Pál és Nagy András László a 31. ISzN-en Balassagyarmaton, 2010. január 31-én

  • Apró Színház (Budakeszi) - Mostohák (r: a társulat), Minősítette Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna, Lengyel Pál és Nagy András László a 31. ISzN-en Balassagyarmaton, 2010. január 31-én

  • KGSZT (Kassa, Szlovákia) - Slawomir Mrozek: Özvegyek (r: Bodon Andrea), Minősítette Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna, Lengyel Pál és Nagy András László a 31. ISzN-en Balassagyarmaton, 2010. január 31-én

  • Prospero Színkör (Székesfehérvár) - Ingmar Villquist: Helver éjszakája (r: Micskó Zoltán), (Felül)minősítette Pataki András, Perényi Balázs és Nagy András László a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Alig Színpad (Veszprém) - Zalavári András: Casting (r: Zalavári András), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Mégis csoport (Budapest) - Valaki, Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • MoTus Mozgásszínház - Bábel (r: Hollman Brigitta), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Szó és Kép Színpad (Pápakovácsi) - Shakespeare (nyomán): Pyramus és Thisbe (r: Csukárdi Sándor), (Felül)minősítette Pataki András és Katona Imre a vasvári Fesztiválon május 2-án

  • Ferrum Színházi Társulás (Szombathely) - J.M Synge: A kolompár lakodalma (r: Barasits Árpád), Minősítette Pataki András és Katona Imre a vasvári Fesztiválon 2010. május 2-án

  • Soltis Lajos Színház - Álomevők (r: Deák Varga Rita), Minősítette Pataki András és Katona Imre a vasvári Fesztiválon 2010. május 2-án

  • Tánc-lánc Színkör (Nagykálló) - Balázs Béla, Karády Zsolt, Igor Sztravinszkij: Végidőkig (r: Demarcsek Zsuzsa), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Théba Társulat - Spiró György-Csutorás Bánk: Ahogy tesszük (r: Jancsó Sarolta), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (r: Somogyi István), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • P.I.SZ.T. A-team (Pécs) - Varró Dániel: Kis 21. századi temegén (r: Rendező: Tóth Hajni), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Lovászi Faluszínház - Török Rezső: Testamentom (r: Dr. Szöllősi Judit), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Plafon Csoport (Budapest) - Szakonyi Károly: A hentes (r: Sztarenki Pál), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Kalamajka Színkör (Bázakerettye, Pszichiátriai Betegek Otthona és Rehabilitációs Intézete) - Tabarin: Veszedelmes levelek (r: Lázár Péter), Minősítette: Perényi Balázs és Nagy András László 2010. június 24-én Zalaegerszegen a Pszichiátriai Betegek VII. Országos Színjátszó Találkozóján

EZÜST


  • Sok-Szín-Pad (Bükk) - Zilahy Lajos: Szénapadlás (r: Major Ágota), Minősítette: Lengyel Pál, Kiss László, Nagy András László a XIII. adácsi Országos Falusi Színjátszó Találkozón 2009. november 29-én

  • Nagymegyeri Poloska Színház Kamaratársulata (Szlovákia) - Marek Karásek: Au revoir (r: Farkas Péter), Minősítette: Lengyel Pál, Kiss László, Nagy András László a XIII. adácsi Országos Falusi Színjátszó Találkozón 2009. november 29-én

  • Nagykátai Színjátszó Egyesület - Rejtő Jenő: A biztosíték (r: Oldal Attila), Minősítette: Lengyel Pál, Kiss László, Nagy András László a XIII. adácsi Országos Falusi Színjátszó Találkozón 2009. november 29-én

  • Veritas Színpad (Adács) - Csiky Gergely: Kaviár (r: Szekeres János), Minősítette: Lengyel Pál, Kiss László, Nagy András László a XIII. adácsi Országos Falusi Színjátszó Találkozón 2009. november 29-én

  • Kármán József Színház (Losonc, Szlovákia) - Milos Karasek: A peron (r: Vladimir Sadilek), Minősítette Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna, Lengyel Pál és Nagy András László a 31. ISzN-en Balassagyarmaton, 2010. január 31-én

  • Escargo hajója produkció – Piszt Janus Színkör (Pécs) - Háy János: Völgyhíd (r: Tóth Zoltán), Minősítette Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna, Lengyel Pál és Nagy András László a 31. ISzN-en Balassagyarmaton, 2010. január 31-én

  • Z.A.P. Színpad (Debrecen) - Pálóczi Zoltán: Kapcsolat, Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én.

  • Balatonalmádi Kéttannyelvű Gimnázium - Kovács Gáborján: Rontások (r: Kovács Gáborján), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Kon(s)zerv (Budapest) – Célkereszt, célegyenes (életmódtippek rászorulóknak) (r: Kiss Judit Ágnes), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Különjárat (Inárcs) - Gyűlölet (r: Szivák-Tóth Viktor), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Verkli csoport (Budakeszi) - Lewis Carroll nyomán: A tükör másik oldalán (r: Mózes Zoltán), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • KB35 Inárcs - Reális esély (r: Kovács Zoltán), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Theatrum ad Flexum (Mosonmagyaróvár) - Lezsák Sándor: 80 vödör levegő (r: Kurucz Róbert), Minősítette: Katona Imre és Pataki András a vasvári Színjátszó Fesztiválon 2010. május 2-án

  • Fókusz Gyermekszínpad (Dunaszerdahely) - Petőfi-Jarábik: János vitéz avagy Jánoska a vitézke (r: Jarábik Gabriella), Minősítette: Kiss László és Pataki András a XX. Moson Megyei Színjátszó Találkozón 2010. május 16-án

  • Magfúzió (Győr) - Egressy Zoltán: 4x100, Minősítette: Kiss László és Pataki András a XX. Moson Megyei Színjátszó Találkozón 2010. május 16-án

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Fésűs - B. Péter: A varázshegedű (r: B. Péter Pál), Minősítette Solténszky Tibor, Gabnai Katalin, Celldömölkön, a Meselátó Fesztiválon 2010. május 20-án

  • Pikk Dráma Színkör (Paks) - Nyerges András, Hefner Erika: Vágyak szigete, avagy Odüsszeusz boldogságos szigetjárása (r: Hefner Erika), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Napsugár Ifjúsági Színpad (Jászfényszaru) - Hagymási Imre: A póruljárt uraság (r: Kovács Andrásné), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Kisspista Színház (Vecsés) - Varga László: Hajléktalan musical (r: Varsa Mátyás), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Szuszogó Színház (Eger) - Sietünk sehová (r: Jónás Péter), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • Fészek Színház (Bugyi) - Cziczó Attila: Műköröm (r: Cziczó Attila), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

BRONZ


  • Boros Péter Színkör (Erdőszentgyörgy, Románia) - A varga és a vargáné – A dézsa (r: Kovrig Magdolna), Minősítette Solténszky Tibor, Perényi Balázs és Nagy András László az I. Mezőkövesdi Amatőrszínjátszó Találkozón 2009. október 3-án

  • Mezőkövesdi Színészeti Egyesület - Scarnacci – Tarabusi – Mészőly Dezső: Kaviár és lencse (r: Ökrös Ilona), Minősítette Solténszky Tibor, Perényi Balázs és Nagy András László az I. Mezőkövesdi Amatőrszínjátszó Találkozón 2009. október 3-án

  • Tinikomédiások (Szilágykraszna, Románia) - Hamubakancs….suli komédia (r: Ozsváth Ilona), Minősítette: Lengyel Pál, Kiss László, Nagy András László a XIII. adácsi Országos Falusi Színjátszó Találkozón 2009. november 29-én

  • Alig Színpad (Veszprém) - Döbrögi kontra Ludas Matyi (r: Németh József), Minősítette: Lengyel Pál, Kiss László, Nagy András László a XIII. adácsi Országos Falusi Színjátszó Találkozón 2009. november 29-én

  • Karinthy Frigyes Színjátszó Kör (Péterréve, Szerbia) - Fridrich Dürenmatt: A fizikusok (r: Kulcsár Bosnyák Mária), Minősítette: Lengyel Pál, Kiss László, Nagy András László a XIII. adácsi Országos Falusi Színjátszó Találkozón 2009. november 29-én

  • Sok-Szín-Pad (Bük) - Békés Pál: A Tisza felső folyása (r: Major Ágota), Minősítette Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna, Lengyel Pál és Nagy András László a 31. ISzN-en Balassagyarmaton, 2010. január 31-én

  • Vasvári Színi Egylet - Hans Sachs: Komédiakosár (r: Gergye Rezső), Minősítette Pataki András és Katona Imre a vasvári Fesztiválon 2010. május 2-án

  • AHA Színpad (Budapest) - Lovik Károly: Néma bűn (r: Füsti-Molnár Sándor), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Wataridori Szinkör (Budapest) - Albert - Cervantes Don Quijote c. műve alapján (r: Körömi Gábor), Minősítette Pataki András és Perényi Balázs a veszprémi Arany Deszka Fesztiválon 2010. április 25-én

  • Hinga M.E. (Nosza, Szerbia) - Z. Németh István: Hócompóc bohócai (r: Bicskei Ibolya), Minősítette: Kiss László és Pataki András a XX. Moson Megyei Színjátszó Találkozón 2010. május 16-án

  • „Üss a hasadra!" Színjátszó Csoport (Vasvár) - Muzsi-kuss-sokk (r: Rajner Ágota), Minősítette Pataki András és Katona Imre a vasvári Fesztiválon 2010. május 2-án

  • TLG-Színpad (Gyönk) - Herczeg Ferenc: Szendrey Júlia (r: Veszprémi András), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010 június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén

  • P.I.SZ.T. Alternatív (Pécs) - Marth P. Ildikó: Amerre a nap lejár (r: Tóth Hajni), Minősítette: Regős János és Nagy András László 2010. június 6-án Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén


Minősített előadások


  • Tekergők Színjátszó Csoport (Nyárasd, Szlovákia) - A rátóti csikótojás (r: Magyar Gaál Lívia)

  • Tekergők Színjátszó Csoport (Nyárasd, Szlovákia) - A szebeni muzsikusok (r: Magyar Gaál Lívia)

  • K2 Színjátszó Csoport (Győr) - Álarcos bár (r: Fekete Anikó)


Arany: 19 Ezüst: 21 Bronz: 13

Minősült: 56 előadás


Minősítők voltak:

Kiss László Nagy András László Solténszky Tibor Tóth Zsuzsanna Lengyel Pál Pataki András Perényi Balázs Katona Imre Gabnai Katalin Regős János


Minősítések 2008-2009


ARANY


  • KB35 Inárcs - Ki vagyok én? (r: Kovácsné Lapu Mária és Szivák Tóth Viktor), Minősítette: Kiss László és Wiegmann Alfréd a Kaleidoszkóp Versfesztiválon, Budapesten, 2008. október 19.-én

  • ZALASZENTPÁLI NÉPDALKÖR - Bethlehemes, Bolondtemetés (r: Sajti Sándor), Minősítette Kiss László és Nagy András László az I. Somogy Megyei Színjátszó Találkozón, Kaposváron 2009. március 14-én

  • Fészek Színház (Gárdony) - FÉM (r: Cziczó Attila), Minősítette Katona Imre és Pataki András a Vasvári Színjátszó Találkozón 2009. május 3-án

  • Kastélyszínház Társulat (Körmend) - Hubay Miklós: Elnémulás (r: Szalóky B. Dániel), Minősítette Katona Imre és Pataki András a Vasvári Színjátszó Találkozón 2009. május 3-án

  • Fészek Színház (Bugyi) - Körforgalom (r: Cziczó Attila), Minősítette Solténszky Tibor és Lukács László az érdi Amatőrszínjátszó Fesztiválon 2009. áprlis 19-én

  • Teleszterion Színházi Műhely (Veszprém) - Mihail Bulgakov: WHO-LAND (Mester és Margarita) (r: Komáromi Sándor), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Az arany virágcserép - E.T.A. Hoffmann regénye nyomán (r: a Társulat), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Nemes Nagy Ágnes SzKI színész szakképzés 14. évfolyam - Nemes Nagy Ágnes: Aranyecset (r: Gyevi-Bíró Eszter), Minősítette: Perényi Balázs és Regős János a Magyar Művek Szemléjén Budapesten, 2009. június 7-én

  • SzAFT (Színházi Alkotó Fiatalok Társulása) - Kárpáti Péter: Világvevő (r: Sereglei András), Minősítette: Perényi Balázs és Regős János a Magyar Művek Szemléjén Budapesten, 2009. június 7-én

EZÜST


  • Alig Színpad (Veszprém) - Remenyik Zsigmond: Pokoli disznótor (r: Németh József), Minősítette Kiss László, Lengyel Pál, Nagy András László és Tóth Zsuzsanna a XII. Országos Falusi Színjátszó Találkozón, Adácson 2008. november 21-22.

  • Nánai Színjátszó csoport (Nána, Szlovákia) - Móricz Zsigmond: A zördög, Alkudozás egy tehénre, Dufla pofon (r: Juhász Mária), Minősítette Kiss László, Lengyel Pál, Nagy András László és Tóth Zsuzsanna a XII. Országos Falusi Színjátszó Találkozón, Adácson 2008. november 21-22.

  • Adáshiba (Eger) - Tabarin: Vásári komédia (r: Balogh András), Minősítette Kiss László, Lengyel Pál, Nagy András László és Tóth Zsuzsanna a XII. Országos Falusi Színjátszó Találkozón, Adácson 2008. november 21-22.

  • Veritas Színpad (Adács) - Eisemann Mihály – Szilágyi László: Én és a kisöcsém (r: Szekeres János), Minősítette Kiss László, Lengyel Pál, Nagy András László és Tóth Zsuzsanna a XII. Országos Falusi Színjátszó Találkozón, Adácson 2008. november 21-22.

  • Lovászi Faluszinpad - Kisködmön (Petkó Jenő nyomán) (r: Szöllősi Judit), Minősítette Kiss László, Lengyel Pál, Nagy András László és Tóth Zsuzsanna a XII. Országos Falusi Színjátszó Találkozón, Adácson 2008. november 21-22.

  • Mozaik Színkör (Gyöngyös) - Peter Schaffer: Equus (r: Válik István), Minősítette Nagy András László és Solténszky Tibor Gyöngyösön, 2009. január 21-én

  • Kukori Hagyományörző Kör (Somogyudvarhely) - Az udvarhelyi legény csodája (r: a csoport), Minősítette Kiss László és Nagy András László az I. Somogy Megyei Színjátszó Találkozón, Kaposváron 2009. március 14-én

  • Vértes Elemér Színjátszó Társulat (Kaposvár) - Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya (r: Kaszás Ferenc), Minősítette Kiss László és Nagy András László az I. Somogy Megyei Színjátszó Találkozón, Kaposváron 2009. március 14-én

  • Dráva Völgy Középiskola (Barcs) - József Attila: Koldusok (r: Nagy Barnabás), Minősítette Kiss László és Nagy András László az I. Somogy Megyei Színjátszó Találkozón, Kaposváron 2009. március 14-én

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Ismeretlen szerző: A pástétom és a torta - vásári komédia (r: B. Péter Pál), Minősítette Katona Imre és Pataki András a Vasvári Színjátszó Találkozón 2009. május 3-án

  • Alig Színpad (Veszprém) - Dobosi Ádám – Makai Márton: A nem rögzített nyom (r: Dobosi Ádám – Makai Márton), Minősítette Katona Imre és Pataki András a Vasvári Színjátszó Találkozón 2009. május 3-án

  • Aranytíz Musical Stúdió (Budapest) - Anouilh: A zenekar - átdolgozás (r: Póka Éva), Minősítette Solténszky Tibor és Lukács László az érdi Amatőrszínjátszó Fesztiválon 2009. április 19-én

  • KB35 Inárcs - Pergünk – Ibsen Peer Gynt című drámája nyomán (r: Szivák-Tóth Viktor), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Balatonalmádi Kéttannyelvű Gimnázium Színjátszócsoportja - Illán Andor: Holtvoltomiglan (r: Kovács Gáborján), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Wataridori Színkör (Budapest) - Petr Zelenka és Olga Darabovská nyomán: SHOT (r: Holop Szilveszter), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Szivárvány Színpad (Budapest) - V + V - Pierre Choderlos de Lacios levélregénye nyomán (r: Almássy Bettina), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Különjárat (Inárcs) - Haló! Világ – Spiró György Koccanás c. drámája nyomán (r: Szivák-Tóth Viktor), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Ferrum Színházi Társulás (Szombathely) - Kiss Anna: Holdviola (r: Török Gábor), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Prospero Színkör (Székesfehérvár) - Garaczi László: Imoga (r: Micskó Zoltán), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • TündérKert Társulat - Szakonyi Károly: Benn a szobában, Minősítette: Perényi Balázs és Regős János a Magyar Művek Szemléjén Budapesten, 2009. június 7-én

  • Romano Teatro (Miskolc) - Antigone (musical) (r: Horváth Zsolt), Minősítette: Perényi Balázs és Regős János a Magyar Művek Szemléjén Budapesten, 2009. június 7-én

BRONZ


  • Vasvári Színi Egylet (Vasvár) - Slawomir Mrozek: Egy hajóban evezünk (A Nyílt tengeren nyomán) (r: Gergye Rezső), Minősítette Kiss László, Lengyel Pál, Nagy András László és Tóth Zsuzsanna a XII. Országos Falusi Színjátszó Találkozón, Adácson 2008. november 21-22.

  • Sok–Szín-pad (Bük) - Mikszáth Kálmán: Grisics hitelbe vett bort (r: Major Ágota) , Minősítette Kiss László, Lengyel Pál, Nagy András László és Tóth Zsuzsanna a XII. Országos Falusi Színjátszó Találkozón, Adácson 2008. november 21-22.

  • Pellerin Színjátszó Csoport (Kaposvár) - Ajándék (r: Ruchárd Mária), Minősítette Kiss László és Nagy András László az I. Somogy Megyei Színjátszó Találkozón, Kaposváron 2009. március 14-én

  • Toldi Drámások (Kaposvár) - Madarak voltunk (r: Garaminé Szente Éva), Minősítette Kiss László és Nagy András László az I. Somogy Megyei Színjátszó Találkozón, Kaposváron 2009. március 14-én

  • AHA Színpad (Budapest) - Lovik Károly: A néma bűn (r: Füsti Molnár Sándor), Minősítette Katona Imre és Pataki András a Vasvári Színjátszó Találkozón 2009. május 3-án

  • Nyíregyházi Főiskola Színházi Műhelye - Lázár Ervin: Gyerünk Doktor Zirrzurrhoz, avagy a fájós fogú oroszlán (r: Belinszki József), Minősítette Katona Imre és Pataki András a Vasvári Színjátszó Találkozón 2009. május 3-án

  • Szó és Kép Színpad (Pápakovácsi) - Rejtő Jenő: A biztosíték (r: Csukárdi Sándor), Minősítette Katona Imre és Pataki András a Vasvári Színjátszó Találkozón 2009. május 3-án

  • Bajtársulat (Budapest) - Fodor Dávid: Teszkó (r: Fodor Dávid), Minősítette Katona Imre és Pataki András a Vasvári Színjátszó Találkozón 2009. május 3-án

  • Thalia Ördögei Színjátszó Társulat (Érd) - Jean Genet: A cselédek (r: Fellner Gréti), Minősítette Solténszky Tibor és Lukács László az érdi Amatőrszínjátszó Fesztiválon 2009. április 19-én

  • Görbe Tükör Színi Csoport (Budapest) - Szép Ernő, Molnár Ferenc: A Liget (r: Kovács Róbert), Minősítette Solténszky Tibor és Lukács László az érdi Amatőrszínjátszó Fesztiválon 2009. április 19-én

  • Lovászi Faluszínház - Török Rezső: A Sötét Huszár (r: Szöllősi Judit), Minősítette Solténszky Tibor és Lukács László az érdi Amatőrszínjátszó Fesztiválon 2009. április 19-én

  • Stetl csoport (Budapest, VMG) - Stetl - Lilian Nattel regénye nyomán (r: Deutsch Zoltán), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Fantommajmok (Budapest) - NCK – Stephen Poliakoff nyomán (r: Kovács Dániel), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Mandragóra (Budapest) - Erdős Emese: Lány árnyékban – Kevin Elyot szövegei alapján (r: Erdős Emese), Minősítette: Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András a VI. Aranydeszka Fesztiválon, Ajkán, 2009. május 10-én

  • Ars Gaudendi Gratia - Terry Pratchett: Vészbanyák (r: Vincze Ernő), Minősítette: Pap Gábor és Nagy András László a Színváltások – Egyetemi Színpadok Szemléjén Budapesten, 2009. május 19-én

  • Ars Gaudendi Gratia - Karinthyádák (r: Gyepes Krisztina), Minősítette: Pap Gábor és Nagy András László a Színváltások – Egyetemi Színpadok Szemléjén Budapesten, 2009. május 19-én

  • Q/ Csoport - Albert Camus: Caligula (r: Nagy L. Tamás), Minősítette: Pap Gábor, Lőkös Ildikó és Kiss László a Színváltások – Egyetemi Színpadok Szemléjén Budapesten, 2009. május 20-án


Arany: 9 Ezüst: 21 Bronz: 17

Minősült: 47 előadás


Minősítők voltak:

Pap Gábor Lőkös Ildikó Kiss László Lázár Péter Nagy András László Pataki András Solténszky Tibor Lukács László Katona Imre Lengyel Pál Tóth Zsuzsanna Perényi Balázs Regős János Wiegmann Alfréd


MINŐSÍTÉSEK 2007-2008


ARANY


  • Komédiás Színkör (Mátészalka) - Ray Cooney: Család ellen nincs orvosság, Minősítette: Lőkös Ildikó és Perényi Balázs Mátészalkán, az Amatőr Színjátszó Csoportok Találkozóján 2007. november 24-én

  • Fortuna Együttes (Jászfényszaru) - Tamási Áron: Énekes madár (r: Kovács Andrásné Rozika), (Felül)minősítette: Nagy András László 2007 december 12-én, Jászfényszarún

  • Feleselők (Veszprém) - Szilágyi Andor: A bárány megkísértése (r: Fige Tamás és Kovács Tamás), (Felül)minősítette: Lengyel Pál, Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna 2008. január 24-én Balassagyarmaton, az ISzN-on

  • Mo Tus Mozgásszínházi Egyesület (Budapest) - Júdás táncelőadás (r: Holman Brigitta), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008 április 20-án

  • Teleszterion Színházi Műhely (Veszprém) - Dosztojevszkij: Odulakó (r: Komáromi Sándor), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008 április 20-án

  • KIMI-Félidő (Budapest) - Shakespeare nyomán: Nyár-éji ábránd (r: Perényi Balázs), Minősítette Keserű Imre és Sándor L. István Dombóváron az Országos Diákszínjátszó Találkozó Országos Fesztiválján 2008. április 20-án

  • Galéria Csoport (Dombóvár) - Hollóröpte (r: Hajós Zsuzsa), Minősítette Keserű Imre és Sándor L. István Dombóváron az Országos Diákszínjátszó Találkozó Országos Fesztiválján 2008. április 20-án

  • Szeleburdiák Színpad (Pápa) - Lengőgyakorlat (r: Németh Ervin), Minősítette Keserű Imre és Sándor L. István Dombóváron az Országos Diákszínjátszó Találkozó Országos Fesztiválján 2008. április 20-án.

  • Radikális Szabadidő Színház (Budapest) - Zsiráfivóhely (Rakovszky Zsuzsa versei nyomán) (r: Formanek Csaba), Minősítette: Czajlik József, Nagy András László és Szűcs Katalin Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén 2008. június 1-jén

  • HomoDram (Pozsony) - Janusz Glowacki: Negyedik nővér (r: Rakottyay Katalin), Minősítette Solténszky Tibor és Perényi Balázs a révkomáromi Jókai Napokon, 2008. július 5-én

  • ÉS?! Színház (Őrsújfalu) - Petőfi Sándor: A helység kalapácsa (r: Szabó Csilla), Minősítette Solténszky Tibor és Perényi Balázs a révkomáromi Jókai Napokon, 2008. július 5-én

  • NYEKK - Nyitrai Egyetemisták Kínjátszó Köre - Akárki - moralitás (r: Tóth Gábor), Minősítette Solténszky Tibor és Perényi Balázs a révkomáromi Jókai Napokon, 2008. július 5-én

EZÜST


  • Kármán József Színház (Losonc, Szlovákia) - Háy János: Herner Ferike faterja (r: Krizsik Alfonz), Minősítette: Nagy András László, Solténszky Tibor és Szűcs Katalin Ágnes Budapesten a Vidám Művek Fesztiválja keretében 2007. október 15-én

  • KIÖ (Kecskemét) - Moliere: Nevetséges kényeskedők (r: Pulai Edina), Minősítette: Nagy András László, Solténszky Tibor és Szűcs Katalin Ágnes Budapesten a Vidám Művek Fesztiválja keretében 2007. október 15-én

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Arisztophanesz: Lüszisztrate (r: Nagy Gábor), Minősítette: Nagy András László, Solténszky Tibor és Szűcs Katalin Ágnes Budapesten a Vidám Művek Fesztiválja keretében 2007. október 15-én

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Machiavelli: A fráter-komédia (r: Nagy Gábor), Minősítette: Nagy András László, Solténszky Tibor és Szűcs Katalin Ágnes Budapesten a Vidám Művek Fesztiválja keretében 2007. október 15-én

  • Szentegyházi Színikör (Románia) - Mrozek: Tangó, Minősítette: Lőkös Ildikó és Perényi Balázs Mátészalkán, az Amatőr Színjátszó Csoportok Találkozóján 2007. november 24-én

  • Tiszalöki Színjátszó Csoport - Heltay Jenő: Naftalin (r: Venyige Sándor), Minősítette: Nagy András László és Solténszky Tibor Hajdúnánáson, a PSZT keretében 2008. február 20-án

  • Balatonalmádi Gimnázium Színjátszócsoportja - Illán Andor: Megszólalásig… mesejáték (r: Kovács Gáborján), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008. április 20-án

  • Wataridori Színkör (Budapest) - Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (r: Körömi Gábor), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008. április 20-án

  • Tündérkert Társulat (Budapest) - Molnár Ferenc írásai alapján: Szeret, nem szeret (r: Herczegh Zsanett), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008. április 20-án

  • Fészek Színház (Gárdony) - Káélet (r: Cziczó Attila), Minősítette: Katona Imre és Solténszky Tibor Vasváron, a VII. Színjátszó Fesztiválon 2008. május 4-én

  • MARA Amatőr Színház (Topolya, Szerbia) - Kiss József: Újjászületés, Minősítette: Katona Imre és Solténszky Tibor Vasváron, a VII. Színjátszó Fesztiválon 2008. május 4.

  • TrainingSpot (Budapest) - Zend Róbert verse nyomán: Bérház-projekt (Etűdök kezdő haldoklóknak No. 2.) (r: Pap Gábor és Víg Ágnes), Minősítette: Czajlik József, Nagy András László és Szűcs Katalin Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén 2008. június 1-jén

  • Vécsey Kamarateátrum (Aszód) - Háy János: Herner Ferike haverja (r: Barabás Tamás), Minősítette: Czajlik József, Nagy András László és Szűcs Katalin Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén 2008. június 1-jén

  • Mozaik Színkör (Gyöngyös) - Zalán Tibor Azután megdöglünk (r: Válik István), Minősítette: Czajlik József, Nagy András László és Szűcs Katalin Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén 2008. június 1-jén

  • Apropó Kisszínpad (Fülek) - Oda az igazság! - mesedramatizáció (r: Szvorák Zsuzsa), Minősítette Solténszky Tibor és Perényi Balázs a révkomáromi Jókai Napokon, 2008. július 5-én

  • MÖSZ Diákszínpad (Alsóbodok) - Három szoba - filmfeldolgozás (r: Csizmadia Gabriella), Minősítette Solténszky Tibor és Perényi Balázs a révkomáromi Jókai Napokon, 2008. július 5-én

BRONZ


  • New Seek (Illyés Gyula Gimnázium, Budakeszi) - Queneau: Stílusgyakorlatok (r: Vadász András), Minősítette: Nagy András László, Solténszky Tibor és Szűcs Katalin Ágnes Budapesten a Vidám Művek Fesztiválja keretében 2007. október 15-én

  • Kisscsoport (Budapest - Balatonszemes) - Hans Sachs: Mérges füst (r: Kiss László), Minősítette: Nagy András László, Solténszky Tibor és Szűcs Katalin Ágnes Budapesten a Vidám Művek Fesztiválja keretében 2007. október 16-án

  • Arrabona Diákszínpad (Győr) - A pletykás asszonyok - mese (r: Frankó Kata), Minősítette: Nagy András László, Solténszky Tibor és Szűcs Katalin Ágnes Budapesten a Vidám Művek Fesztiválja keretében 2007. október 16-án

  • Alig Színpad (Veszprém) - Illyés Gyula: Tűvétevők (r: Németh József és Kampós Csaba), Minősítette: Kiss László, Lengyel Pál, Nagy András László, Solténszky Tibor, Tóth Zsuzsanna Adácson, a XI. Falusi Színjátszók Találkozója keretében, 2007. november 24-én

  • Apropo Kisszínpad (Fülek, Szlovákia) - Paris de Cafe (r: Szvorák Zsuzsa), Minősítette: Lőkös Ildikó és Perényi Balázs Mátészalkán, az Amatőr Színjátszó Csoportok Találkozóján 2007. november 24-én

  • Tiszalöki Színjátszó Csoport - Heltai Jenő: Naftalin, Minősítette: Lőkös Ildikó és Perényi Balázs Mátészalkán, az Amatőr Színjátszó Csoportok Találkozóján 2007. november 24-én

  • Bodrogközi Színjátszó Csoport (Királyhelmec, Szlovákia)- Móricz Zsigmond: A tej, Minősítette: Lőkös Ildikó és Perényi Balázs Mátészalkán, az Amatőr Színjátszó Csoportok Találkozóján 2007. november 24-én

  • Pécsi Sándor Guruló Színház (Miskolc) - Slawomir Mrozek: Nyílt tengeren (r: Tulipán Gábor), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008 április 20-án

  • Fészek Színház (Bugyi) - Romantika búbánatos cigánymese (r: Cziczó Attila), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008 április 20-án

  • Különjárat (Inárcs) - Mi van?! (r: Kovács Zoltán, Szivák-Tóth Viktor), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008 április 20-án

  • Prospero Színkör (Székesfehérvár) - Agatha Christie nyomán: …és már senki sem! (r: Váczy Sándor), Minősítette Lázár Péter, Nagy András László és Pataki András Veszprémben, az Aranydeszka Fesztiválon, 2008 április 20-án

  • Homo Ludens Zenés Színpad (Szombathely) - Rengeteg (r: Németh Gyöngyi és Ostyola Zsuzsanna), Minősítette: Katona Imre és Solténszky Tibor Vasváron, a VII. Színjátszó Fesztiválon 2008. május 4-én

  • Bánki Színpad (Dunaújváros) - Pilinszky János: KZ oratórium (r: Kéri Alexandra), Minősítette: Czajlik József, Nagy András László és Szűcs Katalin Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén 2008. június 1-jén

  • Kaméleon Csoport (Baja) - Boldizsár Péter színműve nyomán: Félálmaink (r: Arcson Rafael), Minősítette: Czajlik József, Nagy András László és Szűcs Katalin Budapesten, a Magyar Művek Szemléjén 2008. június 1-jén

  • Novus Ortus Diákszínpad (Dunaszerdahely) - Pozsgai Zsolt: Razzia, avagy valaki megölte Lopez Dialt (r: Takács Tímea), Minősítette Solténszky Tibor és Perényi Balázs a révkomáromi Jókai Napokon, 2008. július 5-én

  • Kármán József Színház (Losonc) - Gyárfás Miklós: Tanulmány a nőkről (r: Krizsik Alfonz), Minősítette Solténszky Tibor és Perényi Balázs a révkomáromi Jókai Napokon, 2008. július 5-én


Arany: 12 Ezüst: 17 Bronz: 15

Minősült: 44 előadás

Minősítők voltak: Lőkös Ildikó Perényi Balázs Czajlik József Nagy András László Szűcs Katalin Ágnes Solténszky Tibor Keserű Imre Sándor L. István Lázár Péter Pataki András Tóth Zsuzsanna


MINŐSÍTÉSEK 2006-2007


A 2006-2007-es szezonban az MSz-JSz minősítésre felkért szakemberei (szám szerint 12-en) által látott több mint 100 előadásból 41 produkció - ebből 11 arany, 14 ezüst, 16 bronz - nyert el minősítést. A minősített előadások közül 11 határainkon túl született, 5 pedig a diákszínjátszók köréből került ki.


ARANY

  • Délibáb (Kecskemét) - Weöres Sándor: Psyche (r: Orbán Edit), Magyar Művek Szemléje

  • Homo Dramaticus (Pozsony) - Forgách András: Ember embernek farkasa (tanácsadó: Solténszky Tibor), Magyar Művek Szemléje

  • Ferrum Színpad (Szombathely) - Zalán Tibor: Ne lőj a fecskére! (r: Török Gábor), Magyar Művek Szemléje

  • NaNá Színház (Hajdúnánás) - Marth P. Ildikó-Kazár Pál: Hajdú rege (r: Marth P. Ildikó), Premier Színjátszó Találkozó, Hajdúnánás

  • Orfeusz Színpad (Tatabánya) - Spiró György: Kvartett (r: László Tibor)

  • Thespiánus Kommandó (Bajai Versmondó Tábor) - Depi (r: Solténszky Tibor), III. Soltis Lajos Fesztivál, Celldömölk

  • Mozaik Színház (Budapest) - Ivan Bukovčan: Kedvezően elintézett kérelem (r: Hegedűs Lívia és Juhász Tünde), VIII. ADF Fesztivál, Ajka

  • KB35 Inárcs - Németh Ákos: Müller táncosai (r: Kovácsné Lapu Mária), VIII. ADF Fesztivál, Ajka

  • Mandragóra Társulat (Budapest) - Samuel Beckett: A játszma vége (r: Erdős Emese), Vasvári Színjátszó Fesztivál

  • Pesti Barnabás Gimnázium - KIMI (Budapest) - Caryl Churchill: Iglic (r: Perényi Balázs), XVIII. Országos Diákszínjátszó Találkozó, Pécs

  • Zsákszínház (Fülek) - Julian Garner: Ébredés (r: Mázik István), Jókai Napok, Komárom


EZÜST

  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Kárpáti Péter: Országalma (r: Szabó Attila), III. Soltis Lajos Fesztivál, Celldömölk

  • KB35 Inárcs - Müller Péter: Lugosi (r: Ács Tamás), VIII. ADF, Ajka

  • Prospero Színkör (Székesfehérvár) - Szép Ernő: Május (r: Horváth Gergely), VIII. ADF, Ajka

  • Pécsi Sándor Guruló Színház (Miskolc) - Thomas Mann: Mario és a varázsló, VIII. ADF, Ajka

  • József Attila Színtársulat (Kikinda, Szerbia) - Bródy Sándor: A tanítónő (r: Barácius Zoltán), Vasvári Színjátszó Találkozó

  • Ježek a Čížek (Prága) - AHA Színpad (Budapest) - Vasvári Ifjúsági Színpad - Örkény István: Let’s Learn Languages (Tanuljunk nyelveket!) (r: Füsti Molnár Sándor), Vasvári Színjátszó Találkozó

  • IH Diákszínpad (Pécs) - Háy János: A bogyósgyümölcskertész fia (r: Tóth Zoltán), XVIII. ODE keretében, Pécs

  • Kara Csoport (Budapest) - A menyegző-Niebelung show (r: Szabó-Székely Ármin), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Szép Szó Műhely (Bácsfeketehegy-Szerbia) - R.D.Laing: Duju rili lávmi? (r: Pataki András), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Vécsey Kamarateátrum (Aszód) - Schnitzler: Casanova hazatérése (r: Barabás Tamás), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Vörösmarty Gimnázium - KIMI 12.d osztálya (Budapest) - Molnár Ferenc: Liliom (r: Keresztúri József), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Beállítások Színtársulat (Budapest) - Arthur Schnitzler: Körtánc (r: Rudas Attila), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • ÉS?! Színház (Őrsújfalu-Szlovákia) - Vásári komédiák (r: Szabó Csilla), 44. Jókai Napok, Komáromban

  • MÖSZ Diákszínpad (Alsóbodok-Szlovákia) - Jan Werich: Fimfárum - mese (r: Csizmadia Gabriella), 44. Jókai Napok, Komárom


BRONZ


  • Péntek3 Tejátrum (Székesfehérvár) - József A.-Voga: Asszonyom, ne sírj… (r: Tóth László), Magyar Művek Szemléje, Budapest

  • Kastély Színház (Körmend) - Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon (r: Kanda Pál), Magyar Művek Szemléje, Budapest

  • Jeszenovics Gina, Nagyhegyesi Zoltán (Bajai Versmondó Tábor) - Kiss Csaba: Próba (r: Solténszky Tibor), Pódium Művek Fesztiválja, Budapest

  • Ady-ák Színpad (Debrecen) - Csokonai Vitéz Mihály: Búkergető (r: Csikós Sándor), Pódium Művek Fesztiválja, Budapest

  • Griffiti Diákszínjátszó Csoport (Székelyhíd, Románia) - George Orwell: Állatfarm (r: Hevesi Zoltán), III. Soltis Lajos Fesztivál, Celldömölk

  • Únt (Nagybecskerek, Vajdaság) - Takarics Róbert: A császárság hanyatlása a hat békés évszakon keresztül (r: Takarics Róbert), III. Soltis Lajos Fesztivál, Celldömölk

  • Bodor Péter Színkör (Erdőszentgyörgy, Románia) - Tamási Áron: Énekes madár, III. Soltis Lajos Fesztivál, Celldömölk

  • Orpheus-Theater Amatőr Színjátszó Társulat (Csóka-Zenta, Vajdaság) - Lénárd Róbert: BLÁM avagy Viva la revulúszión, III. Soltis Lajos Fesztivál, Celldömölk

  • Fészek Színház (Etyek) - Cziczó Attila: Mozgókép (r: Cziczó Attila), VIII. ADF, Ajka

  • AHA Színpad (Budapest) - Örkény István: Tanuljunk idegen nyelveket (r: Füsti Molnár Sándor), VIII. ADF, Ajka

  • Adáshiba Színjátszó Csoport (Eger) - Paravidino: Két testvér (r: Sztaniszláv László), VIII. ADF, Ajka

  • Alig Színpad (Veszprém) - Kampós Csaba: Korlátok (r: Kampós Csaba), VIII. ADF, Ajka

  • Alig Színpad (Veszprém) - Lars Norén: Háború (r: Németh József), VIII. ADF, Ajka

  • MÖSZ, Alsóbodok (Szlovákia) - Greenburg-Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok? (r: Csizmadia Gabriella), Vasvári Színjátszó Találkozó

  • Kinder Guano (Celldömölk) - Arthur Schnitzler: Wiener Schnitzler (r: Benkő Péter Pál), Vasvári Színjátszó Találkozó

  • Szivárvány Színpad (Budapest) - Michael Ende nyomán: Momo (r: Almássy Bettina), Vasvári Színjátszó Találkozó

  • A Sugólyuk (Nagykálló) - Mrozek: Szerenád (r: Vona Éva), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Thália Ördögei (Érd) - Carlos Sorozano: A bábúk (r: Bartos Nóra), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Dunakeszi Pinceszínház - Pullovergyüjtő (r: Urayné Kovács Zsuzsa), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Drazsé Drámajátszó Stúdió (Budapest) - Slawomir Mrozek: Károly (r: Rudas Attila), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Kármán József Színház (Losonc-Szlovákia) - Egressy Zoltán: Sóska, sültkrumpli (r: Krizsik Alfonz), 44. Jókai Napok, Komárom


Arany: 11 Ezüst: 14 Bronz: 21

Minősült: 46 előadás


Minősítők voltak:

Perényi Balázs Solténszky Tibor Nagy András László Katona Imre Kiss László Lőkös Ildikó Uray Péter Szűcs Katalin Ágnes Regős János Sándor L. István Kaposi László Tóth Zsuzsanna


2005. november - 2006. június


ARANY


  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Ecsedi Erzsébet-Hajdú Sándor: Legyen a férjem! (r: Ecsedi Erzsébet), Celldömölk, Soltis Fesztivál

  • Kompánia Társulat (Budakeszi) - Kárpáti Péter: Tóthferi (r: Lukács László), Budakeszi

  • Ször Pentin Társulat (Budapest) - Schwajda György: Segítség (r: Jancsó Sarolta), Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • Orfeusz Társulat (Tatabánya) - Ludas Matyi (r: László Tibor), Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • KIMI-Vörösmarty Mihály Gimnázium (Budapest) - Bolygó Magyari (Arany J. versei nyomán) (r: Pap Gábor), Dombóvár, ODE döntő

  • KIMI-Vörösmarty Mihály Gimnázium, (Budapest) - Árvácska (Móricz Zs. regénye nyomán) (r: Vidovszky György), Dombóvár, ODE döntő

  • Szeleburdiák Színpad (Pápa) - Vaszilij Szigarjev: Gyurma (r: Németh Ervin), Dombóvár, ODE döntő

  • KonzervArtaudrium (Debrecen) - Mi újság? (r: Bessenyei Zoltán), Egyetemi Színjátszó Fesztivál, Pécs

  • ReActor (Budapest) - Molnár Ferenc: Liliom (r: Varjú Nándor), Egyetemi Színjátszó Fesztivál, Pécs

  • Szegedi Egyetemi Színház - Ránky-Vas-Hubay: Egy szerelem három éjszakája (r: Czene Zoltán), Egyetemi Színjátszó Fesztivál, Pécs

  • Fehérváry Lilla-Vaskó Zsolt (Hattyúdal Színház): Nyiccs kaput Mária…, Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Zéró Műhely Színházi Társulat (Budapest) - Craig Lucas: A haldokló Gallus (r: Müller Ádám), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Zeró Műhely Színházi Társulat (Budapest) - Edward Albee: Nem félünk a farkastól (r: Lovas Dániel), Nyárköszöntő Fesztivál, Budakeszi

  • Kompánia Társulat (Budakeszi) - Federico Garcia Lorca: Don Perlimplin és Belisa szerelme a kertben (r: Lukács László), Nyárköszöntő Fesztivál, Budakeszi


EZÜST


  • Soltis Lajos Színház (Celldömölk) - Toepler Zoltán: Ó, Moliére! (r: Solténszky Tibor), Celldömölk, Soltis Fesztivál

  • Körmendi Kastélyszínház - Csehov: Cseresznyéskert (r: Szalóky B. Dániel), Merlin Színház, Budapest

  • Orfeusz Társulat (Tatabánya) - A zöld légy és a sárga mókus (Mikszáth Kálmán nyomán) (r: László Tibor), Balassagyarmat, ISZN

  • Vécsey Kamaraszínház (Aszód) - Csehov: Ványa bácsi (r: Barabás Tamás), Balassagyarmat, ISZN

  • Feleselők (Veszprém) - Szilágyi Andor: A bárány megkísértése (r: Ács Tamás), Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • Ferrum (Szombathely) - Kao Hszing-csien: A buszmegálló (r: Török Gábor), Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • Kilogalo (Budapest) - Samuel Beckett: A játszma vége (r: Erdős Emese), Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • Pécsi Sándor Guruló Színház (Miskolc) - Móricz Zsigmond, Hans Sachs: Az ördög soha nem alszik, Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • Utópia Színpad (Budapest) - Tasnádi István: Közellenség (r: Varjú Nándor), Egyetemi Színjátszó Fesztivál, Pécs

  • NYEKK (Nyitra) - Anya csak egy van (Vámos Miklós regényéből) (r: Tóth Gábor), Egyetemi Színjátszó Fesztivál, Pécs

  • AHA Színpad (Budapest) - Frinsel Johann: A koporsókészítő karácsonya (r: Füsti Molnár Sándor), Színjátszó Fesztivál, Vasvár

  • Diáxínpad (Lendva) - Dušan Kovačević: A maratonfutók tiszteletkört futnak (r: Mess Attila), Színjátszó Fesztivál, Vasvár

  • SzeMaSzu (Szentes) - Háromszöggyakorlatok (r: Keserű Imre), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest


BRONZ


  • Duó Színpad (Hortobágy) - Szilágyi Andor: A bárány megkísértése (r: Ács Tamás), Celldömölk, Soltis Fesztivál

  • Koncz János Z. és Művészeti Iskola Dráma csoportja (Sárvár) - „Az Isten itt állt a hátam mögött és én megkerültem érte a világot!” (r: Schimmer Roberta), Celldömölk, Soltis Fesztivál

  • Detox Café (Budapest) - Pál András: 3 az 1-ben (r: Pál András), Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • KB35 Inárcs - Mihail Bulgakov: Képmutatók cselszövése (r: Kovácsné Lapu Mária), Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • Prospero Színkör (Székesfehérvár) - Müller Péter: A vihar kapujában (r: Nagy Judit), Veszprém, Aranydeszka Fesztivál

  • Feleselők Színpad (Veszprém) - Harold Pinter: Étellift (r: Fige Tamás, Kovács Tamás), Egyetemi Színjátszó Fesztivál, Pécs

  • Focus Műhely (Szeged) - Maga például eljött ide… (Nádas Péter nyomán) (r: Benkő Imola Orsolya), Egyetemi Színjátszó Fesztivál, Pécs

  • Forgó Színpad (Pécs) - Dino Buzzati: Képes Poéma (r: Tilesch Nándor), Színjátszó Fesztivál, Vasvár

  • Prospero Színkör (Székesfehérvár) - William Gibson: Libikóka (r: Micskó Zoltán), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Club Színház (Gödöllő) - Spiró György: Csirkefej (r: Halász Tibor), Nyárköszöntő Fesztivál, Budapest

  • Mozaik Színház (Budapest) - Kiss Judit Ágnes: Egymáson lógva (r: Kiss Judit Ágnes), Nyárköszöntő Fesztivál, Budakeszi


Minősítő szakértők voltak:

Árkosi Árpád Bérczes László Csetneki Gábor Gabnai Katalin Katona Imre Kiss László Lengyel Pál Lőkös Ildikó Nagy András László Pinczés István Soltánszky Tibor Szép Bence Uray Péter


Arany: 14 Ezüst: 13 Bronz: 11

Minősült: 38 előadás

Programajánló

LEGFRISSEBB CIKKEINK
ROVATOK
Please reload

Játékos folyóirat

Folyamatosan archiváljuk a Játékos régi lapszámait, olvass bele, mi volt a téma 20 évvel ezelőtt!

© 2015 Magyar Szín-Játékos Szövetség

  • Facebook B&W