• Játékos

A XXVI. Moson Megyei Színjátszó Találkozó eredményei


A 2016. május 6-8-ai fesztivál díjai és a találkozón született minősítések.

FŐDÍJAK

  1. Legjobb előadás fődíja: Katona Kamra (Kecskemét)

  2. Legjobb adaptációs játék fődíja: Fókusz Gyermekszínpad II. (Dunaszerdahely, Szlovákia)

  3. Legjobb gyerekelőadás fődíja: Fókusz Gyermekszínpad I. (Dunaszerdahely, Szlovákia)

  4. Legjobb rendező fődíja: Jarábik Gabriella (Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely)

SZAKMAI DÍJAK

  1. Rendezői díj: Váradiné Márkus Éva (Lébényi színjátszók, Lébény)

  2. Közösségi színjátszás díj: Bolyai Szín-Játék-Kör (Mosonmagyaróvár)

  3. Stilizált játék díj: Tekergőcök Színjátszó Csoport (Nyárasd, Szlovákia)

  4. Színészi díj: Romsics Simon (Kunszigeti Gézengúzok, Kunsziget)

  5. Rendezői díj: Sárosi Gábor (Katona Kamra, Kecskemét)

  6. Színészi díj: Szappanos Janka és Papp Zsófia megosztva (Katona Kamra, Kecskemét)

  7. Zenei díj: Varga Zaránd (Fókusz, Gyermekszínpad, Dunaszerdahely, Szlovákia)

  8. Adaptációs díj: OFF-Színkör (Pécs)

  9. Színészi díj: Weisz László (Bolyai Szín-Játék-Kör, Mosonmagyaróvár)

  10. Reménység díj: Szigetiek (Dunasziget)

A minősítő okleveleket a Magyar Szín-Játékos Szövetség adta ki.

A minősítést adta:

Kiss László

Pápai László

Arany minősítésű produkció:

Katona Kamra, Kecskemét

August Strindberg: Az erősebb (dráma)

Rendező: Sárosi Gábor

Ezüst minősítésű produkció:

Operett Amatőr Színjátszó Egyesület, Tamási

Kálmán Imre: Csárdáskirálynő (operett)

Rendező: Demeter György

OFF-Színkör, Pécs

EZ-OPUS (dráma)

Rendező: Engel Mária

Bronz minősítésű produkció:

NewGO-K Diákszínjátszó Csoport, Győr

T.A.B.U. (szerkesztett játék)

Rendező: Horváth Márk

Minősített produkció:

Károlyházi Kabaré Társulat, Károlyháza

Az apróhirdetés (kabaré)

Rendező: Ruzsa Lajos

Proscenion Drámaszínpad, Budapest

Minden egér szereti a sajtot (zenés mesejáték)

Rendező: Stampfel Krisztina és Váradi Vivien

Programajánló

LEGFRISSEBB CIKKEINK
ROVATOK

Játékos folyóirat

Folyamatosan archiváljuk a Játékos régi lapszámait, olvass bele, mi volt a téma 20 évvel ezelőtt!

Október 27. 19.30, Szegedi Pinceszínház

Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ) - Závada Péter: Reflex

Október 28. 19.30, Óvóhely

Reménytelen Konvoj: Orgia

November 6-7. Artus Stúdió

Magyar Művek Szemléje 2020

November 9. 19.30, Óvóhely

Trainingspot: Helyettem élsz

© 2015 Magyar Szín-Játékos Szövetség

  • Facebook B&W