• Játékos

PROGRESS Pápa 2015 - Program



"A megújulás mellett a rendezvény évtizedes hagyományait is szeretnénk továbbvinni: a cím által is kifejezett törekvés nem más, mint hogy teret kínáljunk az előremutató, haladó szellemű amatőrszínházi kezdeményezések számára, és lehetőséget biztosítsunk arra, hogy a résztvevők között valódi párbeszéd alakuljon ki" - írják a szervezők.


A fesztiválról napi beszámolókat közlünk majd a Játékosban.A lapozható műsorfüzet megtekinthető itt.


A PROGRAM


2015. július 1., szerda

Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ, színházterem

17:00 KB35 (Inárcs)-FÜGE-MU Színház – TIKK (versenyprogram)


Helyőrségi Művelődési Otthon, II. emeleti terem

17:30 Teleszterion Színházi Műhely (Pápa) – Médeia (versenyprogramon kívül)

19:15 Teleszterion Színházi Műhely (Pápa) – Médeia (versenyprogramon kívül)


Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ, Erzsébet liget

21:30 Ünnepélyes megnyitó – múltidéző tárlat

21:45 Tűzperformansz – Teleszterion Színházi Műhely


2015. július 2., csütörtök

Árkádia Nosztalgia Presszó – Fesztivál Klub

9:30 Szakmai értékelés és vita


Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ, színházterem

14:00 Zeal Dance Troupe (Nigéria) – Imoh’Ta, The powerful four men (versenyprogram)


Helyőrségi Művelődési Otthon, földszinti terem

16:00 Pantomima System International (Csehország) – Kupé/The Compartment (versenyprogram)


Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ, színházterem

18:00 ACT4FUN (Románia) – The Romanian Machinery (versenyprogram)


Helyőrségi Művelődési Otthon, földszinti terem

18:00 Pantomima System International (Csehország) – Kupé/The Compartment (off program)


Zsinagóga

20:00 Soltis Lajos Színház (Celldömölk) – Woyzeck (versenyprogram)


Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ, Erzsébet liget

22:00 Világest – külföldi csoportok bemutatkozása,

kézműves kirakodóvásár, Neofolk zenekar koncertje


2015. július 3, péntek

Árkádia Nosztalgia Presszó – Fesztivál Klub

9:30 Szakmai értékelés és vita Türr István Gimnázium és Kollégium, iskolaépület

14:00 Proscenion Drámaszínpad (Budapest) – Megáll az idő (versenyprogram)


Helyőrségi Művelődési Otthon, II. emeleti terem

15:30 Escargo Hajója (Pécs) – Saller (off program)


Helyőrségi Művelődési Otthon, II. emeleti terem

17:30 Escargo Hajója (Pécs) – Saller (versenyprogram)


Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ, színházterem

19:30 Anyksciai Cultural Center Theatre (Litvánia) – Daukantas (versenyprogram)


Esti Kornél Kávéház

21:00 Lélektükrözés - Nemes Levente koncertje – jelnyelvi előadó: Popele Róbert


Fő tér

22:30 Fúvos-show – Pápa Város Fúvószenekara


2015. július 4, szombat

Árkádia Nosztalgia Presszó – Fesztivál Klub

9:30 Szakmai értékelés és vita


Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ, színházterem

14.00 Small Theater (Örményország) – Pierrot (versenyprogram)


Helyőrségi Művelődési Otthon, földszinti terem

15:30 4BT Társulat (Győr) – Alles Gut (off program)


Zsinagóga

17:30 Gondolat-Jel Társulat (Magyarkanizsa) – Phaedra (versenyprogram)


Helyőrségi Művelődési Otthon, földszinti terem

19:00 4BT Társulat (Győr) – Alles Gut (versenyprogram)


Fő tér

21:00 Szélkötő Kalamona (tűzszínház) - Teleszterion Színházi Műhely

22:00 Progress Party zenél: Ezüstmedve


2015. július 5, vasárnap

Árkádia Nosztalgia Presszó – Fesztivál Klub

9:30 Szakmai értékelés és vita


Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ, színházterem

12:00 Fesztiválzárás


Programajánló

LEGFRISSEBB CIKKEINK
ROVATOK

Játékos folyóirat

Folyamatosan archiváljuk a Játékos régi lapszámait, olvass bele, mi volt a téma 20 évvel ezelőtt!

Október 27. 19.30, Szegedi Pinceszínház

Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ) - Závada Péter: Reflex

Október 28. 19.30, Óvóhely

Reménytelen Konvoj: Orgia

November 6-7. Artus Stúdió

Magyar Művek Szemléje 2020

November 9. 19.30, Óvóhely

Trainingspot: Helyettem élsz

© 2015 Magyar Szín-Játékos Szövetség

  • Facebook B&W